מודעת התאחדות הסטודנטים, 2.9.11

מודעת התאחדות הסטודנטים ו"איילים"

התאחדות הסטודנטים פירסמה ממש היום, יום ששי 2.9, ערב ההפגנה הגדולה, מודעה גדולה יחד עם "תנועת איילים". המודעה ב"הארץ" מופנית ישר לטרכטנברג.

אתם צריכים תרגום לעברית? זה הולך ככה:

"טרכטנברג יקר, אלוף הניאו-ליברלים, אביר המפריטים, האיש שנתן "ייעוץ מקצועי" לוועדת שוחט למען הפרטת ההשכלה הגבוהה – אנחנו לרשותך. בתמורה לטובות הנאה שתבטיח לבני שכבות הביניים שזכו להזדמנות להשכלה – אנחנו שלך.

רצית שנדרוך על מחאת הדיור הציבורי, שנתעלם ממצוקת הנשים החד-הוריות, מפוני עמידר, מי שה"קריטריונים" לא עוזרים לה, מי שמציעים לה דיור בעזאזל? הנה, אנחנו עושים זאת: אנחנו כותבים כאילו יש כבר "מבחני הכנסה לזכאים", יש כבר "עדיפות למשפחות מרובות ילדים". אתה לא צריך קופירייטרים משומנים כדי להתעלם מהמצוקה החברתית שההפרטה מייצרת – אנחנו עושים את זה בשבילך. תלמידים טובים, הא?

לעומת זאת... אנחנו, תראה את הפרופיל שלנו:

"זוג צעיר, שניהם בעלי תואר אקדמי בתחילת הקריירה" – לא סתם איזה חבר'ה מהפריפריה, לא ערסים ופריחות, בטח לא ערבים ובטח לא חרדים. ולא סתם זוג: "אשר ביצעו שירות צבאי או לאומי מלא" (חס וחלילה לא מישהו שקיבל פטור בגלל פרופיל, או אמא לא-נשואה, או מישהו שקיבל פטור בגלל בעיות פרנסה בבית, או איזה ערבי...) אתה מבין אותנו? אנחנו לא ממש בעד צדק חברתי לכולם, ערבים ויהודים – אנחנו כאן בתור ליהודים בלבד!

ויש לנו גם הצעה בשבילך, טרכטנברג. אתם הרי כל הזמן דוחפים אותנו מהמרכז, אתם כל הזמן אומרים שיש אדמה ובתים לזוגות יהודים מובחרים, אבל רק כאלה שמוכנים להתנחל, לדרוך על אחרים? אז חשבת עלינו! באמת, אחרי חודשים של מחאה, אנחנו מגלים שהתבלבלנו: בעצם תמיד היינו בעד מדיניות הממשלה.

אנחנו לא דורשים דיור ציבורי לזכאים ובנייה ציבורית. אנחנו לא דורשים הפסקה מיידית של הפינויים. אנחנו לא מבקשים להפסיק את הקפאת חוק הדיור הציבורי. אנחנו גם לא מבקשים עדיפות בכל פרויקט לבנות ולבני המקום. לא, את זה דורשים סתם אולי אנשים מהפריפריה... אבל אנחנו באנו ליישב את הפריפריה, לתפוס את המקומות הכי טובים של הפריפריה – כדי לחסום להם את הדרך ולהראות להם את האור. אשכרה חלוצים!


עד כאן התאחדות הסטודנטים יחד עם תנועת "איילים" האליטיסטית.

ואנחנו אומרים להם: לא!

בואו איתנו לגוש הפריפריות החברתיות בהפגנת המיליון. נפגשים ב-20:00 ברחבת הסינמטק